Biały montaż

Biały montaż to podłączenie umywalek, wanien, bojlerów, brodzików, sedesów i innych elementów ceramicznych oraz armatury kończącej instalacje ciepłej i zimnej wody w konkretnych punktach odbiorczych. Jest on bardzo ważny z dwóch powodów: przede wszystkim ma on nie tylko zdobić wnętrze, ale również gwarantować użytkownikom mieszkania wysoki poziom bezpieczeństwa. Tutaj liczy się nie tylko fachowa ręka majstra, ale również odpowiedni dobór: uszczelek, taśm izolacyjnych, fug i silikonów.

Czyszczenie kanalizacji

Z biegiem czasu, rury odpływowe mogą zostać zatkane przez nagromadzone resztki, tłuszcz, włosy, żywność i inne osady. Kiedy ten osad stwardnieje i osiada w odpływie, może być trudny do usunięcia i może powodować poważne problemy z instalacją kanalizacyjną. Specjaliści z pogotowia kanalizacyjnego dysponują narzędziami i wiedzą, które pozwoli profesjonalnie usunąć problemy z zapychającymi się rurami, jednocześnie wydłużając żywotność instalacji. Powtarzające się problemy z odpływem wody mogą sprawić, że będziesz chciał sięgnąć po chemiczne środki do udrażniania np” kret”,nieodpowiednie i częste stosowanie tych środków czyszczących nie są odpowiednie dla domowej kanalizacji Osadzają się w rurach tworząc twardą skorupę i całkowite zblokowanie odpływu.Jedynym sposobem w tym przypadku jest użycie spirali elektrycznej z odpowiednim grotem do twardych zatorów. Zatrudniając profesjonalną firmę możesz być pewny, że problem zostanie rozwiązany bezpiecznie i trwale. Pamiętaj, że profesjonalne czyszczenie i inspekcja kanalizacji zwiększa żywotność twoich rur.

Instalacje wodno-kanalizacyjne

Domowa instalacja wodno-kanalizacyjna, zapewnia niezbędny komfort użytkownikom, każdego dnia. Prawidłowo wykonana nie zatyka się, nie hałasuje i nie wydziela nieprzyjemnych zapachów. Standardowa instalacja składa się z zespołu przewodów rurowych i osprzętu, czyli: łączników, przewodów spustowych, zaworów oraz wodomierzy, służących do przesyłania wody i odprowadzania powstałych w wyniku użytkowania ścieków. Do systemu zalicza się także urządzenia pomocnicze, takie jak syfony, rewizje, wywiewki wentylacyjne, wpusty podłogowe itp. Stworzenie instalacji wodno kanalizacyjnej, która zapewni wydajny transport wody to zadanie wymagające dużego doświadczenia i praktyki. Chodzi tu głównie o dobór odpowiednich materiałów czyli rur, pomp, a także innych elementów, które trzeba odpowiednio zamontować i przetestować. Jak dobrze wiemy bez czystej i ciepłej wody, a także bez odpowiedniego odprowadzenia jej do kanalizacji, funkcjonowanie jest bardzo trudne. Dobrze wykonana instalacja zapewnia niezawodność użytkowania przez co najmniej kilkadziesiąt lat. Na jej trwałość oprócz odpowiedniego montażu i dobrych materiałów, wpływa także jakość odprowadzanej wody oraz usuwanych ścieków, jak również intensywność jej użytkowania.

Serwis centralnego ogrzewania

Centralne ogrzewanie to niezbędny element każdego domu. Instalacja centralnego ogrzewania składa się z pieca, od którego odchodzi system rur i kaloryferów. Dzięki temu po całym budynku rozchodzi się energia cieplna, niezbędna do ogrzania wszystkich pomieszczeń. Można wyszczególnić różne typy ogrzewania centralnego ze względu na to, jakie paliwo jest w nim wykorzystywane. Niegdyś popularne ogrzewanie węglowe jest dziś wypierane głównie przez wygodniejsze w eksploatacji piece gazowe z automatycznym sterowaniem, pompy ciepła czy kolektory słoneczne. Dzięki centralnemu ogrzewaniu skutecznie dostarczymy ciepło w każdy zakamarek naszego domu dlatego tak ważne jest doświadczenie.

Systemy wentylacyjne

Wysokie koszty energii mobilizują wszystkich do jej oszczędzania. Dlatego warto wiedzieć, że straty ciepła zimą w dużym stopniu są powodowane przez wentylację. Wraz z powietrzem usuwanym z pomieszczeń tracimy także ciepło. Na wentylację może przypadać od 30 do 60 % wszystkich strat. W starych domach, w których znaczna część ciepła uciekała przez zimne przegrody, straty wentylacyjne stanowiły mniejszy udział w całości. Im ściany, dach i okna są cieplejsze, tym rola strat wentylacyjnych w całym bilansie energetycznym rośnie. Często jest to więc powodem nadmiernego uszczelniania budynku, co ma doprowadzić do zmniejszenia intensywności jego wentylowania. W efekcie znacznie pogarsza się jakość powietrza w pomieszczeniach, a przede wszystkim nadmiernie wzrasta wilgotność powietrza sprzyjająca rozwojowi grzybów i pleśni. Rozsądne jest więc znalezienie kompromisu pomiędzy oszczędzaniem energii a właściwą wentylacją pomieszczeń. O taki kompromis trudno, gdy dom jest wentylowany w sposób naturalny. Możliwości są ograniczone. Rozwiązaniem jest zastosowanie systemu wentylacji nawiewno-wywiewnej z centralą wentylacyjną (rekuperatorem) odzyskującą ciepło. System wentylacji nawiewno-wywiewnej odróżnia się od systemu wywiewnego tym, że wentylatory nie tylko usuwają powietrze z budynku, ale również w jego miejsce dostarczają świeże powietrze zewnętrzne. Powietrze jest czerpane z zewnątrz i systemem kanałów wentylacyjnych dostarczane do pokoi. Inne kanały, wywiewne, usuwają zanieczyszczone powietrze z kuchni, toalet, łazienki i garderoby, a więc zgodnie z zasadami wentylacji budynku. Żeby to wszystko dobrze działało pomożemy Ci dobrać jak najlepsze rozwiązanie.

Zgłaszanie usterek

Jeżeli występują jakieś pytania? Mamy oszacować koszt instalacji wodnokanalizacyjnej, ogrzewania centralnego? Być może potrzebują Państwo szybkiej pomocy hydraulika? Jeżeli TAK to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, bądź mailowego. Jesteśmy do Państwa usług. Pozostajemy na każde wezwanie niezależnie od pory dnia.